Някои от характеристиките на DPF филтър

След това по същия начин напръскваме препарата за изплакване, който неутрализира и изплаква почистващия препарат. Ще отнеме около половин литър почистваща течност.

Съставът се отмива с помощта на един и същ пистолет за пръскане; между етапите на пръскане се наблюдават подобни интервали от време. След това монтираме сензора за налягане обратно, стартираме и затопляме дизеловия двигател. След това стартира режимът на самопочистване.

Някои от характеристиките на DPF филтър.

Смяна на филтъра за твърди частици – колко често трябва да го правим

Срокът на експлоатация на съвременните филтри за твърди частици е приблизително 120 000 километра. Поради високата цена, собствениците на автомобили, като правило, не сменят филтрите за твърди частици, които са изчерпали ресурса, а просто ги премахват с допълнително мигане на системата за управление на двигателя.

Професионални съвети: качество на горивото, стил на шофиране, ефектът им върху филтъра за твърди частици

Преждевременното износване до голяма степен се влияе от стила на шофиране, условията на шофиране и, разбира се, качеството на горивото. Ако тези условия са трудни за превозното средство, може да се наложи подмяна много по-рано.

Особености на характеристиките на DPF филтър за твърди частици и техния обхват

Възможно ли е да се преориентира филтъра за твърди частици и какво да се направи, ако той не може да бъде възстановен. Какво определя живота на дизеловия филтър за твърди частици.

Стандартът EURO-4 за автомобили с дизелови двигатели предвижда минимизиране на вредните емисии – за целта е инсталиран филтър за твърди частици. Основната му цел е да намали емисиите от изпускателната тръба и тя улавя не само сажди, но и въглеродни и азотни оксиди.

Какво е DPF филтър?

DPF филтърът е дизайн от затворен тип, тоест първоначално не е възможно да го почистите. Производителите твърдят, че запушените филтри трябва да бъдат заменени – въпреки че днес вече е доказано, че те могат да бъдат поправени. По-специално се практикува методът на пасивна регенерация – за това се осигуряват повишени натоварвания, така че температурата на отработените газове да достигне 400 ° C (тогава саждите изгарят).

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *